صفحه اصلی > اخبار > خودروی خورشیدی "هاوین 2" بهترین تیم مسابقات آمریکا؛
خودروی خورشیدی "هاوین 2" بهترین تیم مسابقات آمریکا؛

در پايان مسابقات جهاني خودروهاي خورشيدي در آمريکا؛
تيم "هاوين 2" بهترين تيم مسابقات شد

خودروي خورشيدي "هاوين 2" دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در پايان مسابقات جهاني خودروهاي خورشيدي در آمريکا، به عنوان بهترين تيم خارجي مسابقات انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در مسابقات جهاني خودروهاي خورشيدي که در آمريکا برگزار شد، تيم "هاوين 2" به عنوان تنها نماينده ايران در اين مسابقات، با کسب مقام هشتم در بين 33 تيم، به عنوان بهترين تيم مسابقات و تيم اول آسيا شناخته شد.

در اين مسابقات که در دو بخش پيست و جاده برگزار شد، تيم‌ها ابتدا با رسيدن به حد نصاب مجاز بخش پيست به بخش جاده راه يافتند که تيم خودروي خورشيدي "هاوين 2" دانشگاه آزاد اسلامي قزوين با ثبت مقام دوم سرعت در پيست، چهارمين تيمي بود که مورد تاييد قرار گرفت و راهي بخش جاده شد.

طولاني بودن و دشواري مسير مسابقه باعث شد بسياري از تيم‌ها در مراحل مختلف از دور مسابقات کنار بروند،‌ اما تيم "هاوين 2" با تلاش و پشتکار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين توانست به عنوان يک تيم خارجي تا آخرين مرحله مسابقات پيش‌روي کند و به همين دليل عنوان بهترين تيم را به خود اختصاص دهد.

تيم "هاوين 2"، رقابت خود را از شهر آستين در ايالت تگزاس آغاز کرد و با گذر از چند ايالت آمريکا در نهايت با طي 2 هزار و 80 کيلومتر به شهر " مي‌نياپوليس " در ايالت "مينه‌سوتا" و خط پايان رسيد.

تيم‌هاي دانشگاه‌هاي ميشيگان، مينه‌سوتا و آيووا مقام‌هاي اول تا سوم اين مسابقات را کسب کردند و تيم "هاوين 2" نيز موفق شد در بخش رقابت فني، بهترين سيستم ديناميک و تعليق خودرو را به خود اختصاص دهد.

حضور دانشگاه ميشيگان به عنوان ثروتمندترين دانشگاه آمريکا و مينه‌سوتا با 67 هزار دانشجو به عنوان پرجمعيت‌ترين دانشگاه آمريکا نشان از سطح بالاي اين رقابت‌ها بود.

شايان ذكر است؛ خودروي خورشيدي "هاوين 2" دانشگاه آزاد اسلامي قزوين با حمايت‌هاي مالي بانك صادرات ايران، شركت خودروسازي سايپا، شركت گيتا باتري، شركت حمل و نقل سريع هما اكسپرس و معاونت پژوهش و فن‌آوري رياست جمهوري به عنوان تنها نماينده‌ي ايران در مسابقات جهاني خودروهاي خورشيدي آمريكا شركت كرده بود که در نهايت به عنوان بهترين تيم مسابقات شناخته شد
آرشیو اخبار
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می باشد. طراحی و پیاده سازی : واحد اینترنت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین